X
تبلیغات
رایتل

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت : آموزش طراحی وب - بخش 2

7. از مهارت های نرم افزاری برای طراحی وب غافل نشوید.

اگر بخواهیم عوامل موفقیت یک طراح وب را نام ببریم، گزینه مهارت های نرم افزاری نیز در این فهرست قرار می گیرد و یکی از مهمترین عوامل نیز به شمار می آید. همانطور که در بالا ذکر شد، رشته طراحی وب با به روز بودن رابطه مستقیمی دارد. هر روز یک تکنیک جدید رونمائی و معرفی می شود. حتی اگر شما فردی هستید که به ندرت ترفند های جدید را در برنامه نویسی خود بکار می گیرید، باز هم نیازمند یادگیری و درک این تکنیک ها هستید.

جدا از دیگر مهارت های طراحی وب، درک کاملی از موضوعات زیر حائز اهمیت است:

جدید ترین کد نویسی HTML، CSSپیشرفته برای سازگاری وب سایت با مرورگر های مختلف، شیوه های هوشمند SEO، تکنیک های مرتبط با رابط کاربری Javascriptو ساخت یک وب سایت بنیادی که بتوان در طول زمان به تعداد صفحات و حجم محتوای آن اضافه کرد،

8. تجربه کسب کنید.

گاهی اوقات می توان بیش از شایستگی ها و مهارت ها، تجربه را امری مهم دانست. به همین ترتیب، موفقیت یک طراح وب تا حد زیادی به تجربه فرد در این زمینه بستگی دارد. چه کارمند شما و چه یک مشتری بالقوه، تمامی افراد علاقه دارند از میزان تجربه شما آگاهی یابند و در ارتباط با پیشینه شما اطلاعات دقیقی داشته باشند. برای مثال شما برای چه سازمان هائی کار کرده اید و در چه پروژه هائی نقش داشته اید سوالاتی هستند که باید پاسخ داده شود. از نقطه نظر یک طراح وب، داشتن تجربه ای قوی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد تا هنگامی که در جلسات هستید به سرعت به شناسائی راه حل های طراحی بپردازید. اگر در حال حاضر دانشجو هستید وقت را از دست ندهید و منتظر اتمام درس ها نباشید. از هم اکنون به کار بر روی پروژه های وب اقدام کنید. هر چقد میزان تجربه شما بیشتر باشد با سرعت بیشتری رو به بالا حرکت خواهید کرد.

9. سازمان یافته کار کنید.

این مهم نیست که به چه صنف کاری تعلق دارید، منظم بودن لازمه ی موفقیت هر فرد در هر رشته می باشد. به همین ترتیب، در رابطه با طراحی وب، گاهی اوقات کارها طبق روال عادی خود پیش نمی رود و شما سر در گم خواهید شد. بنابراین بهتر است در شروع کار کامپیوتر خود را منسجم کنید. متن ها، تصاویر، گرافیک، ویدئو ها و حتی فایل های صوتی را در پوشه های جداگانه طبقه بندی کنید و به آن ها برچسب مناسبی بزنید. تهیه یک to-do-listمی تواند برای یک طراح وب بسیار کاربردی باشد و به سازمان دادن امور کمک بزرگی کند. بدین وسیله وقت خود را به بهترین شکل تنظیم خواهید کرد و کارهایتان راحت تر از چیزی که انتظار داشتید به اتمام می رسد.

10. درک بالائی از کسب و کار داشته باشید.

طراحان وب (چه طراحان مستقل و چه کارمندان) می بایست هنگامی که با یک پروژه رو به رو می شوند، ذهنیتی قوی در ارتباط با کسب و کار داشته باشند. طراحی در دنیای واقعی به مانند فروشندگی، ارزش یابی و متعادل سازی هزینه ها می باشد. یک طراح وب موفق تنها به ساخت وب سایت برای مشتری خود نمی پردازد بلکه به ایجاد راه حل های کسب و کار آن ها نیز کمک می کند. اگر شما درک بالائی در زمینه نیازهای بازاریابی یک سازمان دارید و می توانید مشتریان بالقوه را تحت تاثیر قرار دهید، یک پله از رقبای خود جلوتر هستید. با این حال ، اگر مدیریت طراحی وب برای شما کار دشواری است می توانید به یک استودیو بپیوندید و به این طریق بیشتر مسئولیت ها را واگذار کنید.

11. به عنوان عضوی از یک تیم طراحی سایت فعالیت کنید.

به ندرت می توان طراحی وب را یک کار انفرادی در نظر گرفت. چه شما عضوی از یک استودیو طراحی حرفه ای باشید چه با یک مشتری خرد کار می کنید، کار گروهی اجتناب ناپذیر است. در حالی که کار یک طراح وب نیازمند یک تیم بزرگ حرفه ای نمی باشد، اما درک این موضوع که چه زمانی باید توانائی تان را در یک گروه به اشتراک بگذارید و یا وظایفی را به دیگران محول کنید، بسیار مهم است. به عنوان یک عضو خوب در تیم، می بایست درک خوبی از نقش خود داشته و برای دیگران مفید باشید. یاد بگیرید که به طور کارامد با دیگران همکاری کنید و شاهد بهبود کار خود باشید.

12. نمونه کارهای طراحی سایت خود را به روز رسانی کنید.

داشتن یک رزومه کاری خوب برای موفقیت هر طراح بسیار مهم است. اما طراحان وب به مشکل مشابهی دچار می شوند: همواره می بایست کارهای اخیرتان را به عنوان نمونه کاری در وب سایت خود قرار دهید. یک طراح پوستر می تواند پروژه های خود را از سی سال پیش تا به حال در نمونه کارهای خود بیاورد اما شما به عنوان یک طراح وب نمی توانید کارهای قدیمی خود را در معرض نمایش قرار دهید چرا که وب سایت ها به سرعت قدیمی می شوند و نمونه خوبی برای نمایش نخواهند بود.

نمونه کارها بهترین روش ارائه توانائی ها و سلیقه یک طراح وب است. اما نکته مهم تر آن است که نمونه کار شما نمایانگر مشتریان بالقوه شما در حال حاضر نیز می باشد. این مشتریان مربوط به پنج سال گذشته نیستند و در حال حاضر فعال اند و با شما در ارتباط اند. به جای استفاده بی هدف از وب سایت هائی که تا به حال ساخته اید، نمونه کارهای اخیر شما می توانند به عنوان اسناد و شواهدی باشند که توانائی شما ارائه می کنند. بدون شک شما نمونه کارهائی که تمام جنبه های طراحی وب را شامل می شوند ترجیح می دهید. این جنبه ها عبارتند از: طرح بندی، مدیریت محتوا، ترکیب رنگ، تایپوگرافی، تکنیک های منطقی طراحی و ...

بنابراین مشتریان حال حاضر شما به یافتن مشتریان جدید و درامدزائی کمک خواهند کرد.

 

جمع بندی

طراحی وب سایت یک فعالیت چالش بر انگیز است. موفقیت در این زمینه نیازمند صبر و بردباری و اراده ای قوی برای پشت سر گذاشتن موانع است. همچنین نباید در این مسیر دلسرد شوید حتی زمانی که کارها طبق انتظار شما پیش نمی روند. برای موفق شدن در زمینه طراحی وب می بایست ایستادگی و پشتکار را فراموش نکنید و هرگز تسلیم نشوید.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.